Yapı Kredi Bankası Esnek Hesap Nedir?

Reklam

Yapı Kredi Bankası Esnek Hesap Nedir?

Hesabınızda para kalmadığı zamanlarda ek hesap her zaman yanınızda ve yardımınıza hazırdır. Yapıkredi esnek hesap diye düşündüğünüzde hesabınızda para olmadığı durumlarda size limitiniz dâhilinde kullanım açan bir sistemdir. Her an yanınızda olan esnek hesap limiti ile zor durumda kalmazsınız.

Yapı Kredi esnek hesabına sahip olan müşteriler kendi hesaplarında para olmadığı zamanlarda bile nakit para çekebilirsiniz. Faturalar için verilen ödeme talimatı ile hesabınızda para olmasa bile faturanız ödenir. World Bank Kart ile alışveriş yapmaya devam edersiniz. Esnek hesap adı üstünde sizi üzmez ve zor durumda bırakmaz.

Esnek hesabın en önemli avantajı kullanıldığı gün üzerinden hesaplanmasıdır. İster ATM’lerden ister banka şubelerinden hesaba ödeme yapabilir ve esnek hesaptan kullanılan parayı sadece kullandığınız süre boyunca hesaplanan faizi ile ödersiniz. Esnek Hesap Oranı 2,02 olarak belirlenmiştir. örnek olarak 100 TL kullanmanız halinde bir ay sonra 103 TL gibi yaklaşık bir tutar ödersiniz. Esnek hesaba sahip olmak isteyenler banka tarafından istenen evrakları hazırlayarak başvuru yapabilirler.

Yapıkredi esnek hesap diye araştırabilir ve gerekli evrakları öğrenebilirsiniz. Nüfus cüzdanı fotokopisi, gelir belgesi ve 3 ay içerisinde alınmış ikametgâh belgesi ile birlikte yapılabilecek başvuruları ATM’lerden de yapılabilmektedir. Esnek hesap kısa vadeli ve küçük harcamalar için son derece ideal bir çözümdür. Yapı Kredi Bankasında hesabı olanların daha kolay sahip olabilecekleri seçenek ile zor zamanlarda kolay çözümler yaratılabilir. Hesap hareketlerinin kolay bir şekilde takip edilebildiği sistem ile herkes anlık ihtiyaçlarına çözüm bulabilir.

Esnek hesabına tanımlanacak kredi limiti banka tarafından belirlenmektedir. Yapıkredi esnek hesap ve limiti nasıl belirlenir diye merak edenler için kredi limitinin başvuru esnasında verilen gelirin belli bir oranı olarak değerlendirildiği söylenebilir. Esnek hesap başvurusu yapan bireyin ilgili bankada olan hesapları ve bu hesabın puanlamasına göre esnek hesap limitleri gelir belgesi dışında da değerlendirmeye alınabilir.

Esnek hesap kullanımında faizin sadece paranın kullanıldığı gün üzerinden hesaplanması bu işlemin avantajları arasında ilk sırada yer alır. Hesabın eksiye geçtiği gün ile hesabın sıfırlandığı gün arasında geçen sürenin hesaplandığı sistem acil ihtiyaçlarda başvuru yapılacak en ideal çözümdür. Kredi kartı sahiplerine ve kredi çeken bireysel müşterilere tanınabilen bu hak ile unutulmuş faturalar bile zamanında ödenir.