18 Yaş Altı Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileridir?

2023 yılında 18 yaş altı kredi veren bankalar hangileridir? Merak ediliyor. Özellikle ekonominin kötü gidişatından dolayı birçok kişi kredi alma yoluna başvuruyor, gereken şartları taşıyor olmanız halinde dilediğiniz bankadan gelir belgesi göstererek kredi alabilirsiniz. Fakat bankaların bir diğer şartı da 18 yaş ve üzeri olmanız. Buna rağmen 18 yaşın altında olup kredi almak isteyenler için bazı bankalar çeşitli kampanyalar düzenlemektedir.

18 Yaş Altındakilere Banka Kartı Verilir mi?

Günümüzde aktif bir şekilde hizmet veren çoğu bankaya göre 18 yaşına gelmemiş bireyler ergin sayılmadığından dolayı birçok işlemi yalnız başına görmelerine izin verilmemektedir. Bankalardan hesap açtırmak ya da kredi kartı almak da bunlardan biridir. 18 yaşının üzerine çıkmamış kişiler de fakat okul stajlarını gördükleri ya da çıraklık eğitimlerinde belirli bir firmaya girdikten sonra maaşlarını almaları için kendi üzerine hesap açtıracaklardır.

Açılan bu hesaplar 18 yaşındaki bireyler veliye gereksinim duymadan da kendileri firmanın bağlı bulunmuş olduğu bankaya müracaat ederek gerçekleştirebilirler. Ancak bunun dışında 18 yaşını doldurmamış bireyler hiçbir şekilde velileri olmadan kredi başvurusunda bulunamazlar.

Reklam

18 Yaş Altındakilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Banka Düzenleme ve Denetleme Kurumu tarafından alınan karara göre bir kişinin kredi alabilmesi için mutlaka 18 yaş ve üzeri olması gerekir. Bunun dışında kredi başvurusunda bulunmaları boşa olacaktır.

Bunun dışında bankalar 18 yaşını doldurmamış, sigortalı bir işte çalışmayan ve aylık bir gelir kaynağı olmayan vatandaşlara da kredi kartı vermezler. Buna üniversite öğrencisi olan kişiler dahil edilmemektedir. Sadece ön lisans, lisans, yüksek lisans, doktora öğrencileri için de verilen kredi kartlarında bir gelir düzeyi bulunmamaktadır.

Öğrencilere kredi veren bankalar hakkında daha da bilgi sahibi olabilirsiniz. Vatandaşların kredi kartı almak için bankalara vermek için belgelenebilir bir gelir kaynağına ve bunun belgelendirmelerine ihtiyaçları vardır. Bu kuralların dışında 18 yaşını doldurmamış bireylere kredi kartı verilememektedir. Buna alternatif olarak bankalar sanal kart gibi unsurlar geliştirmişlerdir.

İş Bankası İlk İmza Kartı

İş Bankası birden fazla alanda insanlara destek sağladığı gibi genç vatandaşlar için de banka hesabı oluşturmaktadır. 12 ile 18 yaş aralığında bulunan bireyler için ailelerinin izinleri ve onayları kapsamında şahsın adına bir hesap açmakta ve İlk İmza adı altında banka kartı vermektedir.

Gençlerin nakit para taşımamaları için üretilen bu banka kartı alışverişlerde, seyahatlerde ve benzeri alanlarda kullanılabilir.

Akbank Exi-26 Banka Kartı

18 yaşın altındaki kişilere kredi kartı veren bankalar arasında bulunan Akbank, gençlerin yiyecek, içecek, giyecek ve benzeri alanlarda kullanması için Akbank Exi-26 kartı çıkarmıştır.

Bu karttan almak için 16-26 yaş aralığında olmanız yeterlidir. 18 yaşından daha küçük olan bireylerin kart başvurusunda bulunmaları için ebeveyn kontrolünde olmaları gerekmektedir. Akbank şubelerine aileniz ve kimlik kartınız ile giderek başvuru yapabilirsiniz.

Reklam

Vakıfbank Genç Bankomat Kart

18 yaş altındaki çocuklara banka kartı hesabı açan bir diğer bankada Vakıfbank’dır. 24 yaşına varana kadar kullanılabilecek olan bu banka kart ile yanınızda nakit para taşıma sorununu da ortadan kaldırmıştır.

Bankomat Kart yurt içi ve yurt dışında yapacağınız harcamalarda, alışverişte kullanabileceğiniz bir banka kartıdır. Karta yüklediğiniz kadar parayı ister nakit çekebilir isterseniz de alışverişler için kullanabilirsiniz. Vakıfbank Bankomat kart için 16-24 yaş aralığında olmalı veliniz ile şubelere giderek beraber başvuru yapabilirsiniz.

Kuveyt Türk Altın Hesap Banka Kartı

Kuveyt Türk katılım bankalarından birisidir. Bu bankaya Altın Hesap Kartı başvurusu yapabilir ve kartınızı da hiç beklemeden hemen alabilirsiniz. Bu banka kartına sahip olmak için 18 yaşını doldurmuş olmanız gerekir. Ancak 18 yaşını doldurmayan bireyler sadece ailelerinin veya vasilerinin onayı ile bu banka kartına sahip olabilmektedir. Velisiyle Kuveyt Türk şubelerine müracaat ederek başvuru da bulunan gençler için banka kart talebini onaylayacaktır.

Altın Hesap banka kartının sunduğu avantajlar şu şekildedir;

  • Kartınızın bakiyesini kendiniz oluşturursunuz. Ne kadar yatırırsanız bir o kadar harcayabilirsiniz. Kartın içerisinde bulunan paranın yetersiz kalmış olduğu durumlarda da banka tarafından kartın içine tanımlanan ek hesap limitinden harcama yapabilirsiniz.
  • Anlaşmalı yerlerde yapacağınız alışverişlerde altın puan kazanma imkanı da bulunmaktadır.
  • Yurt içi ve yurt dışı alışverişlerde de kullanılabilir.
  • Banka kartı için yıllık bir ücret ödemeniz gerekmez.

İninal Kart

18 yaşın altında olup banka kartı almak isteyenlerin en çok bildiği kartlardan birisi İninal karttır. İninal Kart içerisine ne kadar yükleme yaparsanız sadece o kadar harcayabilirsiniz.

Kartın içerisine yüklediğiniz parayı nakit bir şekilde geri alamazsınız. Kredi kartı ya da banka kartlarının geçtiği, POS cihazlarının bulunduğu bir yerde ve internet sitelerinden yaptığınız alışverişlerde de bu kartı kullanabilirsiniz. Karta 12 yaş üstünde olan herkes başvuru yapabilir. Kartınızın 3D Secure aktifliğini açarsanız internetten de alışveriş yapabilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın