En Kolay Kredi Kartı Veren Bankalar Hangileri? 2024

2024 yılına az bir zaman kala en kolay kredi veren bankalar 2024 merak edilmektedir. Kredi kartı başvurusunun onaylanma süreci kredilerin onaylanma sürecinden daha kolaydır. Bundan dolayı kredi kartı alabilme ihtimaliniz oldukça yüksektir.

Kredi kartına başvuru yapmadan önce mutlaka şu uyarıya dikkat etmenizi rica ediyoruz. Başvuru yaparken kesinlikle birden fazla bankaya üst üste başvuru yapmayınız. Bütün bankalar hangi bankaya başvuru yaptığınızı görmektedir. Bundan dolayı kart onayı almanız çokça zorlaşabilir. Aynı zamanda bu durum kredi notunuzu da olumsuz bir şekilde etkileyebilir. Kredi kartı alabilmenizin yollarını aşağıda bulunan koşullardan detaylı bir şekilde inceleyerek öğrenebilirsiniz.

Gelir Belgesiz Olarak Kolayca Kredi Kartı Alınabilir mi?

Öncelikle bu başlığı açmamızın nedeni aylık gelirinizin olup olmadığını hatırlatmaktır. Aylık olarak belirli bir geliriniz varsa kredi onayı alma sürecinizde oldukça kolay olacaktır. Aylık belgelenebilir gelirler yalnız maaş olarak algılanmamalıdır.

Reklam

Özellikle kira gelirleri, mevduat gelirleri gibi aylık düzeni olan ve gelir sağlayan yatırımlarınız varsa bunları bankaya gelir olarak gösterebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken bu gelirleri bankaya belgelemektir.

Kredi notunuz belirli bir seviyedeyse belgesiz kredi kartı alma yolu da daha kolay hale gelebilmektedir. Kredi notu, aylık gelirden sonra bankaların baktığı en önemli kriterler arasında yer alır.

Limiti Düşük Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Aylık düzenli bir geliriniz yoksa kesinlikle düşük limitli kredi kartı başvuru yapmanız gerekiyor. En kolay kredi kartı alma yöntemlerinden birisi de düşük limitli kredi kartı talebinde bulunmaktır.

Düzenli bir geliriniz yoksa en fazla 1.000 TL limitli kredi kartı alabilirsiniz. 500 TL limitli bir kredi kartı onayı alsanız bile ödemelerinizi her ay düzenli ve zamanında yaparak ilerleyen zamanlarda da kart limitinizi yükseltebilirsiniz. Düzenli ve gecikmeyen ödemeleriniz kredi notunuzu arttırır ve bankanın güvenini sağlamış olursunuz. Bu güvenden dolayı ilerleyen zamanlarda kredi kartı limitinizi yükseltebilirsiniz.

Kredi Notunun Kredi Kartı Almaya Etkisi Var mı?

Kredi notu kredi almak isteyenler için dikkat etmeleri gereken en önemli faktörlerden birisidir. Peki kredi kartı notlarını etkileyen faktörler nelerdir;

 • Günümüzde mevcut kredi, kredi kartı borç durumu: %35
 • Kredi ya da kredi kartı borcu ödeme düzeniniz: %35
 • Yeni alınmış olan kredi kartı: %10
 • Krediyi kullanma yoğunluğu: %10
 • Diğer nedenler: %9

Kolaylıkla kredi kartı veren bankalarda dahil olmak üzere bütün bankalar kredi ya da kredi kartı kullandırırken bu kriterleri göz önünde bulundururlar. Yalnızca ilk 2 maddeye özen gösterdiğinizde bile kredi notunuz çokça kez yükselecektir.

Kredi Notunuz Kaç Olursa Kredi Kartı Alabilirsiniz?

0 (Sıfır) Puan Riskli Gelir durumuna göre (Gelir varsa kart onayı alır.)
1-699 Puan Arası En Riskli Çok Düşük
700-1099 Puan Arası Orta Riskli Düşük limitli alabilme ihtimali var.
1100-1499 Puan Arası Az Riskli Gelir durumunuza göre orta limitli kredi kartı alınabilir.
1500-1699 Puan Arası İyi Kesin onaylı kredi kartı alabilir.
1700-1900 Puan Arası Çok İyi Kesin onaylı ve kolay kredi kartı alır.

Aynı zamanda mevcut bir kredi kartınız varsa ve yeni bir kredi kartı almak istiyorsanız var olan kartınızın veya kartlarınızın borcunu gerekli olan zamandan önce ödemelisiniz. İhtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi ve ek hesap gibi kredili ürünlere ait borçlarınız varsa bunları mutlaka zamanında ödemeniz gerekir.

Reklam

Öğrencilere Kolay Kredi Veren Bankalar

2 yıllık ön lisans ya da 4 yıllık lisans öğrencileri kolay bir şekilde kredi kartı alabilirler. Öğrencilerden gelir belgesi talep etmeksizin onlar için 1.000 TL civarında kredi kartı onayı kolay bir şekilde verilebilmektedir.

 • D-Şarj Bonus (Denizbank)
 • ÜniversiTEB Bonus (TEB)
 • Maximum Genç (İş Bankası)
 • Bonus Genç (Garanti BBVA)
 • Axess Kampüs Modu (Akbank)
 • Like Card (Vakıfbank)
 • BankKart Genç (Ziraat Bankası)
 • Enpara Kredi Kartı
 • Play Kart (Yapı Kredi)
 • HSBC Kampus

Burada listelemiş olduğumuz bankalara öğrenci kimliğiniz veya öğrenci belgenizle giderek kredi kartı başvurusunda bulunabilirsiniz. Öğrencilerden gelir belgesi talep edilmemektedir.

SMS ile Kolay Kredi Kartı Başvurusu Yapılan Kartlar

SMS ile kolay kredi veren bankalar aşağıdaki gibidir;

QNB Finansbank CardFinans: TC kimlik numarasını yazarak 2273’e mesaj gönderip kredi kartı başvurusu yapabilirsiniz.

İş Bankası Maximum: İş Bankası hızlı ve kolay başvuru işlemi yapmak için MAXIMUM yazıp boşluk bırakın ve TC Kimlik numaranızı yazıp 4402’ye mesaj gönderin.

Şekerbank Bonus: Şekerbank üzerinden kredi kartına kolay başvuru yapmak için BONUS yazdıktan sonra boşluk bırakın TC Kimlik Numaranızı yazın ve 1953’e SMS gönderin.

Akbank Axess: Akbank üzerinden SMS ile kredi kartı başvurusu yapmak için AXESS yazıp 5990’a SMS gönderin.

SMS kullanarak yapılan kredi kartı başvurularında banka tarafından değerlendirmeye alınma işleminden sonra tarafınıza dönüş yapılacaktır. SMS ile kart talebi bulunmak ön başvuru işlemidir. Bu işlemden sonra banka sizinle iletişime geçecektir. Yapılan değerlendirme sonucu banka hesabınıza kredi tanımlanmış olacaktır.

 

Bir yanıt yazın