Mazot Alımı İçin Yüksek Limitli Avantajlı Kredi Kartları 2023

Mazot fiyatlarının yükselmesiyle birlikte birçok kişi ve iş yeri mazot alımı için yüksek limitli avantajlı kredi kartları merak etmektedir. Özellikle kredi kartlarının bu kapsamda özel kampanya ve avantajları olmaktadır. Gerek faiz oranları gerek limitleri kapsamında bazı farklar oluşmaktadır.

Yapmış olduğunuz araştırmalar ve incelenen anketler kapsamında akaryakıt için en iyi ve mazot alımı için yüksek limitli kredi kartı veren bankaları sizlere sunacağız.

En Avantajlı Kredi Kartı Nedir?

Türkiye’de birden fazla banka vatandaşların hem gerçek hem de sanal hayatta daha kolay bir şekilde alışveriş yapmaları için avantajlı kredi kartı kampanyaları düzenlemektedir. Özellikle kredi kartının faiz oranları, yıllık aidat ödemeleri ve banka tarafından uygulanan kampanyalarına göre ele alabilirsiniz.

Reklam

Bu açıdan kredi kartının limitlerini kişilerin gelir durumları ve maaş durumları belirlemektedir. Bunun dışında bankalar yüksek limitli kredi kartı vermek için kredi notu, geçmişteki kredi sicili ve maaş durumunu da göz önünde bulundurmaktadır.

Eğer kredi kartını ilk kez kullanıyorsanız iki yılın toplam geliri hesaplanarak maksimum 2 katı kadar limit belirlenebilmektedir. İlk yıldan sonra belirlenen yıllarda da toplam belgelenebilir gelirin maksimum 4 katı ve üzerine kadar izin verilmektedir.

Kredi kartınızın limiti sizin için düşük geliyorsa da limitleri yükseltmek için aylık ödenmesi gereken minimum tutarı daha düzenli ve eksiksiz olarak yatırmanız gerekecektir. Siz ödemelerinizi düzenli yapmanız dahilinde bu talep zaten banka tarafından verilecektir.

Mazot Alımında En Avantajlı Kredi Kartları

Bankalar kredi kartlarında bazı zamanlar indirim ve kampanyalar düzenlemektedir. Akaryakıt alımlarında yapılmakta olan kampanyalar bankaların sağladığı avantajlardan biridir. Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu kapsamında gerçekleştirilen yasak neticesinde akaryakıt alımında taksit uygulaması yapılmamaktadır.

Peşin parası olmayan vatandaşlar, yine de mecburen kredi kartına yönelmektedir. Bunun dışında bazı akaryakıt istasyonlarının indirim kartları bulunuyor. Bu indirim kartları kapsamında yapılan ödemelerde yüzde 4 ve yüzde 5 oranında indirim uygulanmaktadır. Bu indirim kartları kredi kartları ile birleşiyor ve aracınızdan inmeden ödeme yapabiliyorsunuz.

Bazı bankalar da mazot ya da benzin alımlarında belirli zamanlarda kampanya uygulayarak indirimli alışverişlere olanak sağlayabiliyorlar. Akaryakıt firmalarının bazı bankalar ile yaptığı anlaşmalar kapsamında internet üzerinden takip etmeniz halinde indirimlerden yararlanabilir ve bazı puanlar kazanarak akaryakıt istasyonlarındaki marketlerde alışveriş yapabilirsiniz.

Kredi Kartlarında Uygulanan Akaryakıt Kampanyaları Nelerdir?

Akaryakıt istasyonlarında kredi kartıyla alışveriş yaparak indirim kazanabilirsiniz. Bu açıdan akaryakıt istasyonları bazı bankalar ile anlaşma yapabilirsiniz. Yapılan bu anlaşmalar kapsamında kişilerin kredi kartı ile yaptıkları alışverişlerde indirim kazanılmaktadır.

Reklam

Bu kampanya sayesinde hem bankalar hem de alışveriş yapılan firmalar daha avantajlı hale gelebilmektedir. Çünkü hem firmalar hem de bankalar müşteri kazanacaklardır. Yapılacak olan indirim kampanyaları akaryakıt şirketleri ve bankalar arasında imzalanmaktadır.

Akaryakıt alımında ticari kredi kartlarına taksit yapılmakta fakat normal kredi kartı kullanıcıları bu imkândan yararlanamamaktadır. Bundan dolayı yapılan indirim kampanyaları bireysel kredi kartı kullanıcılarının çokça işine yaramaktadır.

Bu konuda tek bir bankanın kredi kartı avantajlıdır denilemez. Bütün akaryakıt istasyonlarının anlaşmalı olduğu banka sayısı birden fazla olup bir bankanın müşteri değilseniz diğer bankaya bakarak da mazot indirimleri ve kampanyalarından yararlanabilirsiniz.

Yapı Kredi Opet Worldcard

Opet istasyonlarından yapmakta olduğunuz akaryakıt ve otogaz alımlarında puan kazanabilir ve biriken puanlarınızı anlaşmalı firmalarda kullanabilirsiniz. Opet istasyonlarından yaptığınız 125 TL’lik dört alışverişte toplamda 25 para puan kazanacaksınız. Para puanları dilediğiniz yerde de kullanabilirsiniz.

Yapı Kredinin farklı bir kredi kartını Opet Worldcard’a çevirmeniz durumunda bir önceki kredi kartında biriken puanlar Opet Worldcart aktarılır. Bu puanlar yine bütün World üye işyerlerinde geçerli olacaktır. Biriken puanların belirlenen tarihe kadar kullanılması gerekir. Aksine kredi kartında biriken puanlar geçersiz olacaktır.

Opet Worldcard’a SMS ile başvuru yapmak için; “OPET ve T.C Kimlik Numaranızı” aralarında bir adet boşluk bırakıp yazarak 4421‘e kısa mesaj gönderebilirsiniz. Bunun dışında İnternet Bankacılığı, Mobil Bankacılık üzerinden veya en yakın Yapı Kredi şubesine müracaat ederek bu kredi kartına başvuru yapabilirsiniz.

Vakıfbank Lukoil Worldcard

Worldcard ya da Lukoil akaryakıt istasyonlarından yapacağınız alışverişlerde “Doldur Geç” özelliğini kullanarak kredi kartınıza anında yüzde 5 indirim uygulayabilirsiniz. Bunu yapmak için yapmanız gereken tek şey Play Store ya da App Store‘dan “Ortak Platform” uygulamasını indirmeniz gerekir.

Ortak Platform uygulamasını telefonunuza indirip üye olduktan sonra uygulama üzerinden Vakıfbank Sanal Kredi Kartı, Visa veya Master kartı kaydederek Lukoil akaryakıt istasyonlarında akaryakıt görevlisini dahi çağırmadan doldurma işlemi yapabilirsiniz.

TEB Bonus Aytemiz Card

TEB Bonus Card ya da Aytemiz akaryakıt istasyonlarından yapılan alışverişlerde 30 TL’lik para puan kazanabilirsiniz. Yıl sonuna varan kadar Bonus Card ile yapacağınız akaryakıt alışverişlerinde 4 defa 125 TL. ve üzeri alışveriş yaptığınızda benzin, mazot ve LPG alımlarında kazanç sağlayabilirsiniz. Yapılan kampanya bu yıl sonuna kadar geçerlidir.

 

Bir yanıt yazın