Kredi Notu Öğrenme Yöntemleri

Reklam

Kredi Notu Öğrenme Yöntemleri

Kredi notu bankalarla olan ilişkimizin bir özetidir. Güncel bir ekonomi özeti olan kredi notları yüksek olan insanlar, genelde düzenli olarak maaşlarını bankalardan alan ve kredi veya kredi kartı borçlarını düzenli olarak ödeyen insanlardır. Finansal olarak banka ile olan ilişkilerine özen gösteren insanların kredi notları yüksek olmaktadır. Kredi veya kredi kartı borçlarını zamanında ödemeyen veya daha önce hiç kredi kartı kullanmamış olan insanların kredi notları düşük olmaktadır.

Kredi notunun yüksek olması alacağınız kredilerin miktarının artmasını sağlayacaktır. Kredi notumu nasıl yüksek tutabilirim diye merak ediyorsanız yapmanız gereken kredi ve kredi kartı borçlarınızı zamanında ödemek olacaktır. Bankalara olan ödemelerinizi yakından takip ederek ödeme tarihlerini geciktirmezseniz kredi notunuz yüksek olacaktır. Yüksek kredi notunuz ile birlikte istediğiniz zaman yüksek oranlarda kredi alabilme imkanı bulacaksınız. Eğer kredi notunuz düşük olursa kredi almanız zorlaşacaktır.

Kredi Notu Öğrenme Nasıl Yapılır?

Peki ya kredi notumu nasıl öğrenebilirim diye merak ediyorsanız yapmanız gerekenleri bu yazıda sizlerle paylaşacağız. Öncelikle şunu bilmelisiniz ki artık bankaya gitmeden T.C. kimlik numaranız ile kredi notu sorgulama işlemi yapabilirsiniz. Eskiden sadece bankaya giderek öğrenebildiğiniz kredi notunuzu artık çok daha basit bir şekilde öğrenebileceksiniz. Findeks platformu kredi notu öğrenme kolaylığını sağlamış bir platformdur. Eğer kredi notunuzu öğrenmek istiyorsanız Findeks platformunu kullanmanız gerekecektir. Öncelikle Findeks sayfasına üye olmanız gerekir. Üye olmanız için sizden istenecek bilgiler aşağıdaki görselde belirteceğimiz bilgilerdir. Ve üyelik için gideceğiniz sayfa yazımızın sonunda vereceğimiz linkte bulunmaktadır.

Üye olduğunuz zaman kullanıcı girişini gerçekleştirebilirsiniz. Kullanıcı girişi için öncelikle size verdiğimiz bağlantı sekmesine tıklayınız. Açılacak ekranda T.C. kimlik numaranızı ve oluşturduğunuz parolayı yazınız. Kredi notu öğrenme için sizden 4 TL gibi bir ücret istenecektir. Bu ücret karşılığında T.C. kimlik numaranız ile birlikte kredi notunuzu sorgulama işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Eğer isterseniz Findeks sayfasında size özel teklif sunuluyor. Teklifi kabul ettiğiniz takdirde aylık ödeme yaparak kredi notunuzun düzenli bir şekilde gelmesini sağlayabiliyorsunuz.

Findeks aracılığıyla kredi notunuzu öğrenebildiğiniz gibi Findeks dışında bankalar aracılığıyla da kredi notunuzu öğrenebilirsiniz. Bankanızın internet şubesi aracılığıyla belli bir ücret ödeyerek de kredi notunuzu öğrenme imkanı bulabilirsiniz.