Türkiye Finans Bireysel Konut Kredisi

Türkiye Finans Bireysel Konut Kredisi

Bugünün evini yarına bırakma sözünü sıklıkla duymuşsunuzdur. Artık Türkiye de ev sahibi olmak hiç de zor değil. Nasıl yani diyenleriniz olmuştur. Ancak bankalar, artık bireysel konut kredileriyle çalışan ve belli bir gelire sahip olan herkesin ev sahibi olmasına yardımcı oluyor.

Bu krediden yararlanmanız için öncelikle bir gelir sahibi olmanız ve kendinize güvenmeniz gerekmektedir. Aksi takdirde bankadan aldığınız krediyi ödeyemezseniz kredi notunuzun yüksek olması mümkün değildir. Bu da daha sonra bankadan kredi çekmenizi zorlaştıracaktır. Türkiye de vatandaşlara bireysel konut kredisinden yararlanma hakkı tanıyan onlarca banka vardır. Bu bankalardan bir tanesi Türkiye Finans Kalıtım Bankasıdır.

Türkiye Finans Kalıtım Bankası Konut Kredisi Kapsamında Hangi Fırsatları Sunuyor?

  • Türkiye Finans Katılım Bankası sizler için hazırlayıp sunduğu bireysel konut kredisi 120 aya varan vade seçeneği ile karşınıza çıkıyor. Bütçenizi çok fazla zorlamayacak bu fırsatta uygun kar payı ile artık siz de ev sahibi olabilirsiniz.
  • Nitekim Türkiye Finans Katılım Bankasının konut finansmanı alanında hangi teklifinin size uygun olduğu görmek için resmi sayfasından kişisel maliyet hesapları yapabilirsiniz.
  • Siz de bireysel konut kredisi başvuru yapmak istiyorsanız ve size uygun bir banka arayışı içindeyseniz hemen Türkiye Finans Kalıtım Bankası müşteri temsilcisiyle ya da direk bankaya giderek iletişim kurabilirsiniz.
  • Şimdi, ben bu krediye nasıl başvuracağım ve hangi evrakları hazırlamam gerekiyor diye soruyorsanız yazımızın devamını takip edebilirsiniz.

Türkiye Finans Katılım Bankası Bireysel Kredi Başvuru ve Gerekli Evraklar

  • Türkiye Finans Katılım bankası müşterilerine her zamanki gibi konut finansmanı alanında uygun kar payı oranları ve aynı zamanda uygun vade seçenekleri sunuyor. Ancak Türkiye de bu işlemler için hangi şubelere başvuru yapmanız gerektiğini bilmelisiniz.
  • Bireysel konut kredisi başvuru için öncelikle T.C kimliğiniz, sürücü belgesi yada pasaportunuzu şubeye götürmelisiniz. Bununla birlikte ikametgâh belgesi çıkararak, başvuran kişiye ait olarak düzenlenen son 3 aya ait fatura çıkarmalısınız.
  • Satın alacağınız konuta ait olan kat mülkiyet ya da kat irtifakı tapusu yanınızda olmalıdır.
  • Gelir belgenizi çıkartmalısınız. Eğer özel sektör ya da devlet çalışanıysanız bordro ve maaş yazınız, şirket imza sirküleri yanınızda olmalıdır.

Çiftçiler ise çiftçilik belgesini yanında götürmelidir. Aynı zamanda müstahsil makbuzları ve arazi tapu fotokopilerini hazır tutmalıdır.

 

Bir cevap yazın